TORQ 22D Random Orbital Polisher

Kód: BUF 502
Neohodnoceno
Značka: TORQ
13 860 Kč –22 %
torq 22d random orbital polisher
13 860 Kč –22 % 10 780 Kč / ks 8 909,09 Kč bez DPH
Skladem (10 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024
Možnosti doručení

Velká, orbitální (excentrická), profesionální leštička s výkmitem (orbitem) unašeče 21 mm a výkonem motoru (900 W). Její extrémně velký výkmit je více než 2,5x násobný v porovnání se standardní leštičkou s orbitem 8 - 9 mm. Pokrývá daleko větší část ošetřované plochy, tím efektivně zkracuje čas aplikace až o 1/3 času a šetří tím náklady. Rozsah otáček 1700 – 4300 OPM (orbity za minutu). 

Detailní informace

Detailní popis produktu

VÝHODY TORQ 22D Random Orbital Polisher :

- lehká, pevná a vyvážená konstrukce - Harmonious Balancing (HB) - mechanické vnitřním odpružením které zamezuje vibracím přístroje, zaručuje klidný chod, přesnou a kvalitní práci - extrémně velký výkmit (21 mm) pokrývá na rozdíl od klasické excentrické leštičky daleko větší část ošetřované plochy. Tím efektivně zkracuje čas aplikace.  - Electronic User Interface (EUI) - přehledný digitální displej, v dosahu palce tlačítka pro intuitivní, rychlé a přesné ovládání - součástí zařízení jsou zabudované mechanické čidla pro bezpečné zastavení přístroje v komplikovaných částech karoserie. Tím eliminují poškození, probroušení a spálení laku  - díky nadčasové konstrukci a výkonu (900 W) snadno odstraňuje hologramy, matné skvrny, oxidace, škrábance a jiné poškození laku   - je vhodná pro práce na velkých plochách a umožňuje také použití různých kotoučů HEX LOGIC o průměru 5“ = 140 mm a 6“ = 165 mm za použití výměnných unašečů TORQ 200 = 5“ a TORQ 201 = 6“ bez použití protizávaží či nutnosti seřízení stroje - dokonalá leštička pro profesionály která je vhodná pro praváky i leváky

TORQ-Polisher-TORQ22D-Features

Tato leštička je nejvhodnější pro práci na velkých plochách při použití kotoučů HEX LOGIC o průměru 5“ = 140 mm a 6“ = 165 mm s výměnnými unašeči TORQ 200 = 5“ a TORQ 201 = 6“. Její dokonalý, ergonomický design dobře padne do ruky, zajišťuje snadnou manévrovatelnost v horizontálním i vertikálním směru. Určená pro profesionální použití a bez omezení pro leváky i praváky. Umožňuje pracovat déle s výrazně menší námahou a větší přesností.

TORQ 22D Random Orbital Polisher byla navržená a vyrobená na základě zkušeností a specifických požadavků profesionálních detailerů. Velkou výhodou je její lehká, pevná a vyvážená konstrukce se zabudovaným mechanickým vnitřním odpružením. Tato nadčasová technologie účinně zamezuje vibracím. Vyvážený chod umožňuje velmi pohodlnou, přesnou a kvalitní práci. 

TORQ 22D Random Orbital Polisher - je jediná profesionální leštička s velkým výkmitem na světovém trhu, která má dokonale sladěný výkon motoru s převody a plynule přechází do záběru. Optimální výkon s elektronickou regulací otáček umožňuje pracovat s minimálním úsilím a bez dalších potřebných regulací. Ovládání leštičky je velmi intuitivní, pohodlné a jednoduché, protože ovládací prvky jsou v dosahu palce. Není potřeba sundávat ruku z leštičky anebo odklonění pohledu očí z ošetřovaného povrchu. Neodvádí tak pozornost od samotné aplikace, zlepšuje bezpečnost i kvalitu provedené práce a vede k dosažení přesnějších a rychlejších výsledků. Velmi citlivé, digitální ovládání přístroje umožňuje uživateli dokonale regulovat rychlost pro specifickou potřebu každé aplikace. Navíc přehledný digitální displej jasně ukazuje rychlost stroje

6-13-16-InUse-AllInOnePolish-Ferarri-Jermy-7394

TORQ 22D Random Orbital Polisher  má dokonale vyřešené chlazení vnitřních komponentů. Integrovaný chladicí systém nasává přes otvory v rukojeti studený vzduch do vnitřních prostorů leštičky a jeho proudění ochlazuje všechny rotující komponenty. Přebytečné teplo odchází přes otvory v hlavě leštičky nad vřetenem. Inovativním využitím vnitřních rotujících částí stroje k cirkulaci vzduchu již není potřeba dodatečných chladicích komponentů. To vedlo ke snížení váhy leštičky, její velikosti a také nákladů na výrobu.

 Další konstrukční novinkou je hlava leštičky s pogumovaným madlem pro lepší držení a větší ochranu proti vyklouznutí. Gumová ochrana tlumí také nárazy při nechtěném pádu leštičky, nedojde tak k poškození vnitřních komponentů.

Z důvodu maximální ochrany před poškrábáním ošetřovaných částí automobilu je povrch vřetena opatřen po obvodu límcem ze speciální, vysoce odolné gumy. Nedochází tak při aplikaci k poškrábání klik dveří, zpětných zrcátek, hagusů, spoilerů či jiných členitých částí karoserie kde je omezená manévrovatelnost. Výrobce TORQ při konstrukci respektoval všechny připomínky detailerů tak, aby se předešlo chybám, ke kterým dochází při práci s klasickými leštičkami.VSS-Torq22d-BRZ-4

TORQ 22D Random Orbital Polisher  - vyrobená pro kompletní ošetření laků všech automobilů, leštění kovů, laminátových povrchů a ostatních lakovaných ploch. Při použití brusných, lešticích, nanášecích kotoučů v kombinaci s korekčními leštícími přípravky snadno leští lak, rychle odstraňuje hologramy, oxidace a hlubší škrábance z jakéhokoli lakovaného povrchu. Odstraňuje dokonale také zažloutlé, zoxidované povrchy světlometů a obnovuje jejich původní čirost a lesk. Během několika minut efektivně aplikuje vosky, sealanty a glazury na jakékoliv lakované části vozidel. Tato inovativní leštička může být také využitá na čištění koberců, potahů sedadel i čalounění automobilů za použití vhodných nástavců a dodržení všech stanovených technologických postupů. Leštička TORQ 22D + kotouče HEX - LOGIC je profesionální kombinace, která zaručuje 100% výsledky a kvalitu aplikace. 

 

TORQ leštičky jako jediné stroje na světovém trhu mají na horní straně těla bezpečnostní výstupek (SSR - safety support ridge), který zvyšuje stabilitu při jejich odložení, anebo při uskladnění v době kdy se nepoužívají. Tento výstupek na hřbetě obalu zabraňuje převrhnutí či spadnutí odložené leštičky z pracovního stolu anebo detailingového vozíku. Bezpečnostní opěrný výstupek usnadňuje také rychlou výměnu kotoučů a případnou údržbu stroje. Stabilita leštičky v poloze na zádech zajistí také čistotu kotoučů při jejím odložení na podlahu anebo jiný znečištěný povrch při přerušené aplikaci. Práce s takovou leštičkou je mnohem pohodlnější, bezpečnější a efektivnější.

DOPORUČENÍ: Ideálním doplněním jsou leštičky TORQ R anebo TORQ 10 FX které jsou menší a hbitější. Jejich velkou výhodu je operativnost, rychlost a snadná práce na malých plochách i při práci na detailech. 

BUF502-Torq-22D-Random-Orbital-Polisher-Tesla

DOPORUČENÉ OTÁČKY STROJE PŘI JEDNOTLIVÝCH APLIKACÍCH:

Broušení laků:      3000 – 3500 OPM (stupeň 25-30)

Leštění laků :        2500 – 3000 OPM (stupeň 30-35)

Nanášení vosků:               2000 OPM (stupeň 20)

Specifikace
SKU
BUF_502
Označení výrobce
TORQ22D
Kontrola rychlosti
ano
Rozsah otáček za minutu
1 700 - 4 300
Výkon 900 W
Váha
2,7 kg
EU síť (230 V)
ano
Vhodná pro profesionály
ano
Orbitální kmit
21 mm

VÝMĚNA UNAŠEČE:1) před výměnou unašeče vždy odpojte stroj od přívodu elektrického proudu 2) otočte leštičku unašečem nahoru a položte na bezpečnostní výstupek (SSR - safety support ridge) který je na jejím hřbetě. Výměnu provádějte vždy na rovné a pevné ploše 3) levou rukou držte pevně unašeč a pravou rukou přiloženým imbus klíčem (je součástí balení) otáčením přiměřenou silou proti směru hodinových ručiček povolte šroub který drží unašeč na hřídeli vřetene a vyšroubujte jej

4) sundejte unašeč s vřetene a nahraďte jej jiným 5) technika instalace jiného unašeče je stejná s tím, že klíčem otáčíte obráceně po směru hodinových ručiček. UPOZORNĚNÍ: při utahování držte opět pevně rukou nový unašeč

6) po dosednutí na plochu vřetene je nutné vyměněný unašeč přiměřeně utáhnout 7) po ukončení výměny uschovejte klíč pro další použití 

 COM_129-VSS-Swirl-Remover-Buick

ČIŠTĚNÍ POUŽITÝCH KOTOUČŮ HEX LOGIC:

UPOZORNĚNÍ: Po ukončení aplikací je nutné použité kotouče HEX-LOGIC vždy vyčistit, aby se daly použít i pro další práce. Zbytky laku, přípravků (brusné pasty, leštící pasty, vosky a sealanty) se musí odstranit z povrchu použitých kotoučů. Po zaschnutí mohou vytvořit tvrdou hmotu uvnitř pěny kotouče. Může dojít ke změně vlastností kotoučů, k jejich zničení a následnému poškození laku. Kotouče musí být vždy čisté. K čištění kotoučů používejte čistící přípravek Citrus Based Pad Cleaner (BUF 333 16) a speciální kartáč Foam Pad Conditioning Brush (BUF 900). Tento ergonomický kartáč odstraňuje z pěnového kotouče zbytky přípravků a vylepšuje původní strukturu. Můžete také použít kartáček z pravých, velmi jemných koňských žíní - Master Grip Soft Horse Hair Detailing Brush (ACC 663). Na závěr doporučujeme  kotouče umýt pod proudem vody a dokonale vyfoukat stlačeným vzduchem. Odstraní se všechny zbytky přípravků a kotouče se částečně vysuší.

NAŠE DOPORUČENÍ PRO PROFESIONÁLY – používejte nové strojové čištění kotoučům za pomoci speciálního Detailingového vědra GRIT GUARD UNIVERSAL (IAI 507), vyrobeného k čištění a renovaci všech použitých brusných, lešticích a nanášecích kotoučů. Tato nádoba obsahuje speciálně tvarovanou mřížku, víko s odklápěcím krytem a integrovaným držákem pro uchycení leštičky. Do tohoto držáku ve víku se zasune leštička TORQ 10FXTORQ 22DTORQ X anebo TORQ  na které je použitý kotouč který potřebujete vyčistit. Při spuštění leštičky se kotouč sám dokonale vyčistí třením o mřížku a také vysuší odstředivou silou. Jako čistící roztok při tomto procesu používáme přípravek  BASED PAD CLEANER (BUF 333 16) 

Torq22d-PurpleHappyendingTowel-Ford150-6

Doporučené brusné pasty ChemicalGuys:

GAP_V32_16  Optical Grade Hybrid Coupond

GAP_V34_16  Optical Grade Hybrid Coupond

Doporučené lešticí pasty ChemicalGuys:

GAP_V36_16 Optical Grade Cut Polish

GAP_V38_16 Optical Grade Final Polish