Červený ultra jemný finišovací kotouč Hex Logic Quantum (5.5 / 140 mm)"

Kód: BUFX 117HEX5
Neohodnoceno
329 Kč / ks 271,90 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
19.7.2024
Možnosti doručení
NOVINKA QUANTUM - ČERVENÉ - speciální ultra jemné, leštící kotouče jsou nejvhodnější pro jemné, strojové finální leštění orbitální leštičkou TORQ 10FX (BUF_501) a také TORQ 22D (BUF_502) anebo TORQ X (BUF_503) a také dokončovací práce, nanášení sealantů, vosků a finální leštění laku za použití leštících přípravků (GAP_V38) z řady produktů Chemical Guys

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hex-Logic Quantum Ultra Light Finishing Pad, Red - nový kotouč pro jemné finální leštění 

Tento červený kotouč má ultra jemné složení ze speciální nejměkčí pěny s velkými buňkami. Je vyroben pro vytvoření finálního hlubokého mokrého lesku na povrchu laku za pomocí nanesených Sealantů, tekutých a tvrdých vosků. Je velmi měkký aby se eliminoval tlak na ošetřovanou plochu při aplikaci, dokonale kopíruje povrch a při tom současně vytváří dokonalý, vysoce lesklý povrch laku.

NOVÝ Quantum Hex-Logic Red

Nejnovější technologie Quantum HEX LOGIC přinesla na světový trh technologicky nejvyspělejší a nejúčinnější brousící, leštící a nanášecí kotouče. Byly použity veškeré technologické poznatky, výhody a zkušenosti z již používaných a úspěšných HEX LOGIC kotoučů. A k nim přidány poznatky z  dalšího 2 letého vývoje a znalosti fyziky. Výsledkem je nepřekonatelný HEX LOGIC QUANTUM pro rotační orbitální broušení a leštění.

Kotouče nové konstrukce jsou vyrobeny z materiálu který je silnější, pružnější, pevnější, prodyšnější a odvádí mnohem lépe teplo. Nepřenáší vibrace a snižuje opotřebení. U kotoučů QUANTUM byl použit zcela nové lepidlo, mnohem pevnější suchý zip který zaručuje dokonalý kontakt a celoplošné držení kotouče na unašeči. Jiný design otevřených buněk zaručuje ještě lepší odvod tepla které vzniká při tření kotouče o povrch laku a zároveň rovnoměrnější distribuci pasty na plochu laku. Snižují tak opotřebení kotouče a prodlužují jeho životnost. Nový větrací otvor ve středu kotouče dokonale odvádí teplo. Eliminuje místo kotouče kde se kumulovala teplota která zapříčinala propadnutí pěnové hmoty. Nová konstrukce a snadné použití činí práci pohodlnější, efektivnější, snižuje fyzickou námahu a zvyšuje její bezpečnost.

BUFX_117_HEX_5---Hex-Logic-Quantum-Ultra-Light-Finishing-Pad,-Red-(6-5-Inch)_shelby_mustang_gt350_updatedbanner2

Obecně o HEX-LOGIC Technologii:

Tyto speciální kotouče jsou vyrobeny za pomocí laserové technologie a zaručují profesionální použití a maximálně přesnou aplikaci leštícího přípravku se 100% pokrytí na jakékoliv rovné, zaoblené či svislé ploše. Jako technický vzor pro výrobu posloužily přírodní včelí plásty jejichž komůrky dokonale splňují podmínky pro udržení přípravku v drážkách (zásobníku) a jeho rovnoměrnou distribuci po celé ploše kotouče. Celoplošné pokrytí kotouče přípravkem zaručuje rovnoměrné broušení, leštění anebo nanášení přípravku. Unikátní šestiúhelníkové komůrky s drážkami - póry - v kotouči řezané laserem přivádí vzduch do třecích míst a tím dokonale chladí celou styčnou plochu a zamezují přehřátí laku. Nová technologie HEX LOGIC vyřešila veškeré slabiny a nedostatky klasických kotoučů. Použitá technologie Acu – Foam umožňuje použití otevřených buněk s různou velikostí a tím zajistit požadovanou tvrdost kotouče která je velmi potřebná pro různé druhy aplikací (broušení, leštění, finální leštění a nanášení přípravků). Čím menší buňky - hustší (tvrdší) konstrukce. Čím více jsou buňky otevřené tím více vzduchu přivádí na třecí plochu. Každý přípravek potřebuje správné množství vzduchu a to technologie HEX LOGIC dokonale zajišťuje. 

Výhody ultra měkkého leštícího  kotouče s novou technologií HEX LOGIC QUANTUM :

  • je to nejnovější světová technologie v oblasti brousících a leštících kotoučů.
  • členitý povrch kotouče dokonale kopíruje zakřivený povrch karoserie s konstantním tlakem
  • šestiúhelníkové komůrky s drážkami absorbují leštící pastu, kterou během práce rovnoměrně a postupně uvolňují. Výsledkem je nižší spotřeba pasty a její omezený rozstřik mimo ošetřovanou plochu. Maximálně šetří spotřebu přípravků.
  • nový design otevřených buňek dokonale přivádí vzduch k leštěnému povrchu a  společně s inovovaným  otvorem ve středu kotouče výrazně ochlazují povrch kotouče snižují tak riziko přehřátí povrchu laku vlivem tření a jeho poškození vlivem vysoké teploty
  • dokonalý odvod tepla a ochlazování samotného kotouče zabraňuje jeho přehřátí které mělo vždy za následek propadnutí pěnové hmoty v těle kotouče
  • tyto nové leštící a dokončovací kotouče jsou ideální pro všechny druhy vosků.
  • poskytují lepší kontrolu, méně produktového odpadu, přesnější výsledky leštění a celkově dokonalejší, efektivnější aplikaci.
  • tento nový design povrchu kotoučů umožňuje delší aplikaci bez doplnění přípravku a tím hlavně zajišťuje dokonalejší leštící a brousící proces.
  • Technologie HEX - LOGIC zabraňuje poškození povrchu laku při náhodném nedostatku přípravku, snižuje povrchovou teplotu a zabraňuje také úniku přípravku při svislé aplikaci.
  • kotouče se na opěrný kotouč leštičky upevňují rychle pomocí permanentního suchého zipu na zadní straně a tato technologie dokonale zaručuje snadnou demontáž pro potřeby mytí, údržby a opětovné použití.

BUFX_117_HEX6-HexLogicQuantumRed-1

Vyvinuto pro profesionální použití s dlouhodobou odolností a zárukou materiálu - aby se brusná plocha neoddělovala od pěny kotouče jako jiné kotouče klasické konstrukce. Unikátní lepidlo a výrobní technologie zaručuje kotoučům dlouhodobou životnost a kvalitní použití.

Každý kotouč má jinou barvu a také jinou hustotu pěny. Rozdílnost konstrukce materiálu kotoučů - tvrdost - umožňuje provádět odlišné úkony při ošetřování laku. A to čištění (dekontaminace), broušení, nanášení tmelů a leštících přípravků, dokončovací leštění a finální leštění. Všechny Pad - kotouče - byly navrženy a vyrobeny v Californii v USA a technologicky jsou jediné svého druhu. Je to nejnovější patentovaný materiál (pěna) s dokonalým odpružením bez vibrací který zajišťuje ten nejlepší vyvážený kontakt s povrchem.

Doporučené leštící přípravky, Sealanty a vosky z ChemicalGuys :

WAC_201_16 BUTTER WET WAX   WAC_302 5050 CONCOURS WAX WAC_310 LAVA WAC_224_02 SS6 SECOND SKIN – HYBRID SEALANT SYNTHETIC  WAC_300 PETES‘ 53 SIGNATURE BLACK PEARL

Údržba a čištění brousících a leštících kotoučů QUANTUM :

Všechny kotouče je nutné čistit po každém jejich použití. Pravidelné ošetření prodlužuje jejich životnost, zaručuje kvalitu provedené práce a zamezuje poškození povrchu laku - k odstranění ztuhlé a zaschlé leštící či brousící pasty používáme kartáček z pravých koňských žíní (ACC_663). K jemnému finálnímu čištění používáme čistící přípravek BUF_333_16 - FOAM & WOOL CITRUS - Based Pad Cleaner

Pro profesionály doporučujeme (IAI 507) GRIT GUARD Pad Washer - specální vědro pro renovaci, čištění a sušení všech brousících, leštících, nanášecích a dokončovacích kotoučů za použití rotační leštičky TORQ FX10 kód : (BUF_501) a také TORQ 22D (BUF_502) anebo TORQ X (BUF_503. Toto speciálně vyvinuté vědro šetří povrch kotoučů a dokonale je čistí.

BUFX_117_HEX6---HEX-LOGIC-QUANTUM-ULTRA-LIGHT-FINISHING-PAD,-RED-(6-5-INCH)_mustang_shelby_gt350_bannerupdate1

Doplňkové parametry

Kategorie: LEŠTÍCÍ, BROUSÍCÍ PASTY A KOTOUČE
Průměr: 5.5 / 140 mm